SK zástava Slovensky  |   NL zástava Nederlands  |   EN zástava English  |   DE zástava Deutsch  |   HU zástava Magyar  |   RU zástava По русски  |   PL zástava Polski

Tel. 0902 913 677
info@lx.sk

Realitná kancelária LX > LX Reality Vám radí > Ako predať dom

Ako predať dom

Takto vyzerá Váš dom najlepšie

 1. Predtým, ako začnete predávať dom, objektívne sa naň pozrite. Zastaňte si pred dom a pozrite sa naň, ako keby ste ho videli prvýkrát. Čo môžete vylepšiť?
  Vojdite dnu a prezrite si kriticky každú izbu. Zapíšte si možné zlepšenia
  v každej miestnosti. Alebo poproste o to kamaráta; možno si sami už určité nedostatky vo Vašom dome nevšímate.
 2. Prvý dojem je najdôležitejší. Potenciálny kupec si už predtým, ako vojde do Vášho domu, vytvorí názor. Sú vstupné dvere pekne namaľované? Je vaša záhrada upravená? Zasaďte niekoľko pekných kvietkov. A odložte smetné koše tak, aby ich nebolo vidieť. 
 3. Keďže idete predať dom, je najvyšší čas, aby ste urobili všetky maličkosti ktoré ste stále odkladali. Namaľujte steny, ktoré boli zatečené, opravte omietky, vymeňte holé žiarovky za slušné lampy, zahoďte starý záves v sprche a zaveste nový. 
 4. Niekedy sa oplatí investovať do malej rekonštrukcie, počas ktorej opravíte najdôležitejšie chyby Vášho domu. Niekedy sa oplatí investovať 1 000 EUR, aby ste získali lepšiu predajnú cenu, možno aj o 10 000,- EUR. Porozprávajte sa však najprv s Vaším maklérom o tom, či sa oplatí takúto malú rekonštrukciu urobiť. 
 5. Nič sa neoplatí tak dobre ako maľovanie. Najlepšie Váš dom vyzerá, keď sú všetky steny natreté jednou farbou. Použite svetlé, prirodzené farby. Pre kontrast môžete použiť farebné vankúše alebo iné bytové doplnky. 
 6. Nevyzerá Vaša kuchyňa už veľmi dobre? Jednoduché a lacné je vymeniť dvierka a namontovať nové kľučky. Vaša kuchyňa potom vyzerá ako nová! 
 7. Ak máte garáž, tak sa postarajte o to, aby bola prázdna a uprataná. Dajte z nej auto preč. Dokonca by ste si mohli požičať krajšie auto a zaparkovať ho pred domom, keď čakáte potenciálnych kupcov! 
 8. Nevyvolajte dojem, že ste už kúpili iný dom. Nemajte všade po dome škatule. Presťahovali ste sa už? V prázdnom dome si potenciálny kupec nevie dobre predstaviť veľkosť miestností. Nechajte v dome nejaký nábytok a nedajte dolu všetky závesy a záclony. 
 9. Postarajte sa o to, aby Váš dom bol čistý a uprataný! Čistý a uprataný dom je pre potenciálnych kupcov oveľa lákavejší než chaotický, neuprataný dom. 
 10. Zabezpečte  vo Vašom dome dobrú vôňu : položte niekde čerstvý chlieb alebo čerstvý jablkový koláč. Vyvetrajte. Na stôl položte kyticu čerstvých kvetov. Alebo misu s citrusovým ovocím. Ošetrite nábytok. 
 11. Pred obhliadkou zapnite lampy na strategických miestach. Zlepší to atmosféru, aj cez deň. A postarajte sa o to, aby v priestoroch bolo príjemne teplo, aj keď tam nie ste.
 12. Ak je to možné, nebuďte doma ani Vy, ani Vaša rodina, keď potenciálnemu
  kupcovi ukazujeme Váš dom. Ak máte psa alebo iné domáce zvieratá, zoberte ich na dlhšiu prechádzku.
 

Nehnuteľnosti
so zníženými cenami
»

Nehnuteľnosti
súrne na predaj
»

LxReality na Facebooku LX Reality na Facebooku »


 

 

 

 

SÍDLO FIRMY:

Lučenec
Begova 11
Tel. 0902 913 677
Fax 047 43 20 750

Pobočky:

Lučenec
Begova 11 
Tel. 0902 913 677
Fax 047 43 20 750

Zastúpenia:

Banská Bystrica

Horná 48
Tel. 0905 265 784

 

LX Preklady - Preklady a tlmočenie 
Slowakije.sk

Ceny v EUR sú prepočítané kurzom
1€ = 30,1260 Sk